Koszyk

Przeglądaj

Media społecznościowe

O nas

Szkółka Akademia Roślin powstała z myślą o pasjonatach kochających rośliny, niezależnie czy rosną one na działce, w ogrodzie, balkonie czy przydomowym tarasie. Pielęgnacja roślin to nie tylko praca, która przynosi efekty w postaci kwiatów, owoców, czy warzyw, ale przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu, przyjemność obcowania z przyrodą oraz zadowolenie z osiąganych wyników.

Z uprawianych roślin, szczególnym powodzeniem cieszą się krzewy owocowe. Ich uprawa wymaga trochę umiejętności i cierpliwości, ale sprawia radość podczas całego sezonu wegetacyjnego. 

Już od wczesnej wiosny cieszy obserwowanie ich nabrzmiewających pąków, a jeszcze większą radość sprawia kwitnienie – drzewa i krzewy wyglądają wtedy jak najpiękniejsze bukiety, aż wreszcie ukoronowaniem naszych wysiłków jest wydanie soczystych, kolorowych owoców, które smakują znacznie lepiej niż te kupowane w markecie. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się borówki amerykańskie oraz maliny.

Do najczęściej uprawianych gatunków można zaliczyć winorośl, porzeczki, jeżyny, agrest. Na popularności zyskuje jagoda kamczacka oraz rośliny o niezwykłych właściwościach leczniczych – jagody goji. Sadzonki wszystkich wymienionych roślin są dostępne w naszym internetowym sklepie

Dokładamy wszelkich starań aby zakupy w naszej szkółce były przyjemnością, a oferowane rośliny spełniały Państwa oczekiwania. Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu będą mile widziane – dzięki temu Akademia Roślin stanie się jeszcze lepszym miejscem dla wszystkich miłośników roślin i ogrodów.

Stawiamy na jakość

Produkcja roślin odbywa się pod ścisłym nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN).

Szkółka Akademia Roślin jest zarejestrowanym podmiotem, wpisanym do Ewidencji dostawców prowadzonym przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasienictwa w Gdańsku (WIORiN) pod numerem 22/05/9835.

Współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU) w Masłowicach. Aspirujemy do członkostwa Związku Szkółkarzy Polskich – organizacji, która zrzesza najlepsze i największe szkółki w Polsce.

Regularnie aktualizujemy opisy roślin, ich dostępność, wysokość oraz wiek. Do sprzedażemy oferujemy tylko dostępne odmiany, najwyższej jakości.

Starannie pakujemy i zabezpieczamy rośliny do wysyłki

Rośliny są starannie przygotowywane do wysyłki. Dobieramy karton stosownie do wielkości zamówienia tak aby pozostawić jak najmniej wolnej przestrzeni. Kartony mają odpowiednią grubość by nie rozerwały się w trakcie transportu, nawet gdy zamokną.

Rośliny transportowane są w pionie. Pustą przestrzeń wypełniamy gratisowymi roślinami – jeśli zajdzie taka potrzeba.

W doniczki wbijamy bambusowe tyczki aby zabezpieczyć rośliny w pionie. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko uszkodzenia roślin w sytuacji gdyby paczka została obrócona.

Na kartonach stosujemy oznaczenia „góra” oraz „uwaga szkło” aby uczulić kurierów na należyty transport paczki. Współpracujemy z firmą kurierską UPS. Zamówienia są zwykle dostarczane następnego dnia roboczego od wysłania zamówienia.